Psy Dla Dzieci – rasy psów

by admin on January 30, 2012 · 1 comment

in Rasy Psów i Opis

5-Dniowy Bezpłatny Kurs Jak Wyeliminować 99% Problemów z Psem
  • Co zrobić, aby pies zaczął słuchać?
  • Dlaczego nieświadomie uczysz psa nieposłuszeństwa
  • Co zrobić, aby twój pies cię rozumiał?
Wpisz Imię i Email, Aby Otrzymać Bezpłatny Dostęp Do Kursu

10 najlepszych raz psów dla Twojego dziecka.

rasy psów dla dzieci

Każdy z nas wie że dzieci uwielbiają psy. Często nasze pociechy widząc psa nie przestają nas dręczyć aż do skutku, kiedy to jesteśmy wręcz zmuszeni do kupienia psa dla naszego dziecka.
Pies jest na pewno dla dziecka bardzo lojalnym przyjacielem. Dzieci są w stanie poświecić wiele godzin na zabawę z psem nigdy się nie nudząc. Co więcej dzieci, które posiadają psy są w opiniach psychologów znacznie bardziej szczęśliwsze. Chodzi tu nie tylko o spędzanie czasu, ale również o więź jaka rodzi się między dzieckiem a psem.

Posiadanie psa w domu może również uczyć dzieci ważnych wartości w życiu, takich jak lojalność, miłość i odpowiedzialność. Wartości te na pewno zostaną zakorzenione w zachowaniu dziecka i będą pomocne w dorosłości.

Pomimo tego że psy zostały oficjalnie i historycznie udomowione przez człowieka, nie znaczy to jednak, iż każda rasa psów nadaje się dla naszego dziecka. Istnieją rasy psów, które mogą rozwijać się również z dziećmi i znacznie szybciej niż porównaniu do innych ras psów.
To jasne że chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej. Dlatego wybierzmy dla nich psa który będzie pomagał nawet nam w ich rozwoju, będzie mógł się z nimi bawić, będzie również tolerancyjny dla ich zachowania. To istotny wybór, bowiem to wybór przyjaciela na całe życie dla naszych pociech. To najlepszy z prezentów jaki możemy dać naszemu dziecku, co więcej psy również uwielbiają dzieci, bowiem psy zwłaszcza względem małych dzieci są bardzo opiekuńcze, znacznie bardziej niż względem dorosłych członków rodziny.

Psy mają różne osobowości i jeśli mamy wybierać coś dla dzieci musimy być tu bardzo ostrożni, pies to nie zabawka, co więcej nie każda rasa psów nadaje się dla dziecka. Odpowiedni wybór rasy psa zapewni Tobie i Twoim dzieciom wspaniale spędzony wspólny czas, za który dzieci i pies na pewno się odwdzięczą.

Oto lista 10 najlepszych ras psów odpowiedni dla jak najlepszego rozwoju i zabawy dla Twojego dziecka

labrador dla dzieckaLabrador.

To jedne z najpopularniejszych psów. Posiadają wysoką inteligencję i są bardzo czułe, wierne i niezwykle cierpliwe Te wręcz wybitne cechy sprawiają, iż są to niewątpliwie psy rodzinne. Psy te są zawsze chętne do zabawy i łatwo się dostosują do każdej rodziny. Ponieważ mają z reguły spokojny temperament są idealne dla dzieci. Bardzo szybko stają się częścią rodziny, mogą być również wykorzystywane w gospodarstwie domowym, co więcej można je łatwo wyszkolić. Jeśli chodzi o zachowanie to są to psy spokojne i wycofane.

Berneński pies pasterski.Berneński pies pasterski.

Tego psa można opisać krótkim sloganem: łagodny olbrzym. Ich wesołe usposobienie jest korzystne zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Psy te niezwykle wolno dojrzewają, co więcej są bardzo łatwowierne, nawet dla obcych. Te psy są inteligentne i łatwe do tresowania.

CollieCollie

To łagodne i czule psy. Mogą one dobrze żyć z innymi psami i innymi zwierzętami w domu. Psy te częstokrotnie stają się lojalnymi towarzyszami dla dzieci. Posiadają ochronne instynkty względem innych członków stada. Colcie są znane z tego że czują negatywne „wibracje” od podejrzanych osób, dlatego też nie zawsze ufają nieznajomym.

Beagle.

Beagle.Psy te są niebywale słodkie i delikatne. Mają wspaniałą osobowość, co czyni je bardzo towarzyskimi i idealnymi do zabawy z dziećmi. Jednak instynkt polowania utrudnia im życie z innymi psami bądź też zwierzętami. Jednak jeśli są młode to łatwo przyzwyczajają się do nowych lokatorów.

Basset Hound.

To psy z reguły dobrze znoszące zabawy z dziećmi. Pies ten może się stać bardzo oddanym dla dziecka, z którym spędza większość czasu. Mogą stać się trochę uparte, jeśli właściciel nie pokaże względem nich swojej dominacji. Jednak te psy posiadają bardzo stałą osobowość więc raz nauczone nie próbują nikomu nic udowadniać.

Mops.

Psy te są znane z tego ze potrafi być wyjątkowo zabawne. Ich usposobienie nie jest niezwykle porywające i niestałe, równocześnie są bardzo przywiązane do członków stada. Psy te lubią się bawić bez końca, co czyni je idealnymi towarzyszami zabaw dla dzieci. Mopsy jednak bardzo szybko ulegają znudzeniu, zwłaszcza wtedy kiedy są pozostawione same w domu.. Są również dobrym strażnikiem domu, dobrze wychowane są niezwykle oddane względem swoich właścicieli. Wykazują one doskonałe zachowanie wobec dzieci i są bardzo tolerancyjne.

Bernardyn.

Pomimo ogromnych rozmiarów, Bernardyny są niezwykle przyjazne i łagodne w obchodzeniu się z dziećmi. Co więcej te psy posiadają mnóstwo cierpliwości i tolerancji jeśli chodzi o obcowanie z dziećmi. Bernardyny są bardzo często wykorzystywane do terapii dziecięcej. Bernardyny zawsze chętnie angażują się w zabawy i gry, zwłaszcza jeśli towarzyszą im dzieci.. Są niezwykle inteligentne i łatwo można je wyszkolić wedle życzenia.. Ze względu na swoje rozmiary, posiadanie tego psa jest wskazane dla starszych dzieci. Ten łagodny olbrzym jest bardzo czuły na ochronę swojej rodziny, zatem dobrze wyszkolony może stać się niezwykle przydatny dla swojego właściciela.

Nowofundland.

Jego potężna budowa może odstraszać, ale nic bardziej mylnego. Za ta potężną budową kryje się bardzo łagodnie usposobiony pies. To po za tym wierny i cierpliwy pies. Bardzo rzadko szczeka, co nie znaczy ze nie chroni swojego domostwa i jego mieszkańców. Są to bardzo lojalne psy i dobre dla zabawy z dziećmi. Co więcej te psy charakteryzują się dość dużym sprytem, potrafią bowiem wyczuć zagrożenie. Jednakże w otoczeniu miłych gości potrafią się odwzajemnić przyjaznym usposobieniem.

Cocker spaniel.

To bardzo wesołe psy domowe. Są niezwykle wesołe, swojego właściciela potrafią witać godzinami wyrażając w ten sposób swój szacunek i zaufanie dla właściciela. Psy te uwielbiają się barwić z dziećmi. To dobry przyjaciel i towarzysz dzieci.

Bichon Frise.

Psy które wręcz nie mogą żyć bez towarzystwa ludzi. Można powiedzieć ze to pies niezwykle uduchowiony, ma bardzo miły temperament jest niezwykle wesołym towarzyszem. Łagodne usposobienie czyni je łatwymi do trenowania. Są to psy bardzo towarzyskie co czyni je doskonałym towarzyszem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Osoby, które tutaj weszły wpisały:

Previous post:

Next post: