Owczarek Niemiecki – opis, cechy, opinie

by admin on December 29, 2011 · 1 comment

in Rasy Psów i Opis

5-Dniowy Bezpłatny Kurs Jak Wyeliminować 99% Problemów z Psem
  • Co zrobić, aby pies zaczął słuchać?
  • Dlaczego nieświadomie uczysz psa nieposłuszeństwa
  • Co zrobić, aby twój pies cię rozumiał?
Wpisz Imię i Email, Aby Otrzymać Bezpłatny Dostęp Do Kursu

owczarek niemieckiKażda rasa ma swoje zadanie. Owczarek niemiecki jest wyjątkowym psem. Należy do grupy psów pasterskich, ale w Europie były hodowane głównie jako psy policyjne, czy wojskowe. Hodowcy zaczęli krzyżować te psy, aby idealnie nadawały się do walki z przestępczością.

Owczarki niemieckie są silne, wytrzymałe i sprężyste. Są pełne energii i pasji. Dla ludzi są spokojne, ale nieufne. Za to uwielbiają dzieci.

Chętnie się uczą i idealnie nadają się do tresury. Mogą z powodzeniem być psami rodzinnymi. Wiele osób kupuje owczarki do stróżowania posesji. Idealnie się do tego nadają, ponieważ są posłuszne i towarzyskie.

Psu od szczeniaka powinno się pozwolić bawić z innymi zwierzętami. Pod żadnym pozorem nie powinno się bić tych psów. Kiedy kara się psa może stać się bardzo nerwowy i lękliwy. Taki pies może w przyszłości być niebezpieczny i zaatakować właściciela. Dlatego wykorzystuj naturalne instynkty psa do nauki i tresury.

Owczarki średnią żyją 13 lat i mogą chorować na dysplazje stawów biodrowych, przerost prostaty, alergie, czy skręt żołądka.

Pies jest bardzo popularne w Polsce, oraz na świecie. Szczególnie chętnie kupowany przez policję, oraz różnego rodzaju służby.

Podsumowując:
– pies nadaje się dla dzieci i rodziny
– jest bardzo energiczny i przyjazny
– szybko się uczy i zapamiętuje komendy
– może być wykorzystywany do pilnowania posesji
– nie wykazuje cech agresji chyba, że jest źle prowadzony

Osoby, które tutaj weszły wpisały:

Leave a Comment

{ 1 trackback }

Previous post:

Next post: