Labrador retriever – Opis rasy, cechy charakterystyczne, historia

by admin on December 29, 2011 · 1 comment

in Rasy Psów i Opis

5-Dniowy Bezpłatny Kurs Jak Wyeliminować 99% Problemów z Psem
  • Co zrobić, aby pies zaczął słuchać?
  • Dlaczego nieświadomie uczysz psa nieposłuszeństwa
  • Co zrobić, aby twój pies cię rozumiał?
Wpisz Imię i Email, Aby Otrzymać Bezpłatny Dostęp Do Kursu

labradorLabrador retriever stał się bardzo popularnym psem w ostatnich czasach. Jest dosyć silny i dobrze zbudowany. Zdecydowanie cechą charakterystyczną tego psa jest miłość do wody i aportowania. Labradora w bardzo prostu sposób można nauczyć sztuczek i chętnie je wykonuje.

Co do jego futra nie jest zbyt długie, ale za to jest wodoodporne i grube. Pies idealnie nadaje się dla wędkarzy. Jeżeli przyjrzysz się dokładnie psu zauważysz, że jego ogon przypomina ogon wydry. Dlatego te psy mają wszelakiej maści przystosowania do wody.

Pomimo świetnej sylwetki Labradora można łatwo przekarmić. Dlatego dieta dla tego psa powinna być zbilansowana i kontrolowana. Pies potrafi być umięśniony, silny i wytrzymały. Mądry właściciel powinien dbać o wagę psa, aby nie stracił naturalnych walorów.

Historia Rasy

Labradory pochodzą z Nowej Funlandii niedaleko rzeki św. Wawrzyńca. Sama nazwa Labrador Retriever podchodzi od słowa „to retrieve” co oznacza przynosić. Jak się domyślasz Labradory były wykorzystywane przez myśliwych. Dlatego tak dobrze aportują i uwielbiają aportować.

W przeszłości Labradory idealnie nadawały się do wyławiania ryb i chętnie były wykorzystywane przez rybaków.

Co ciekawe często są hodowane przez policję do poszukiwania narkotyków. Mają nieprzeciętny węch i potrafią z daleka wykryć dilera. W czasie wojen wykorzystywano je do wykrywania min w ziemi, oraz ładunków wybuchowych. Po dziś dzień służą pogotowiu do wyciągania ludzi z lawin.

Bardzo chętnie są kupowane przez osoby o ograniczonej sprawności fizycznej, czy niewidome.

Cechy charakterystyczne

Pies idealnie nadaje się dla dzieci. Oczywiście zawsze znajdą się wyjątki, ale w większości przypadków są psami rodzinnymi. Pamiętaj jednak, że te psy potrzebują dużo ruchu, wody i biegania. Ich naturalne instynkty nie powinny być tłumione. Dlatego jeżeli kupujesz psa „na bloki” musisz zapewnić mu wybieg.

Pies z pewnością jest bardzo wesoły i pieszczotliwy. Potrafi być delikatny dla dzieci. Niestety nie nadaje się do stróżowania. Jest zbyt ufny i łagodny. Dla stróżowania lepiej wybrać owczarka niemieckiego.

Pamiętaj o tym, że te psy potrzebują dużo ruchu. Bez tresury i treningu potrafią narobić wiele szkód. Będą kopać doły, skakać po ludziach i niszczyć.

Dlatego dobrze jest jeżeli pies będzie przez Ciebie przeszkolony.

Osoby, które tutaj weszły wpisały:

{ 1 comment… read it below or add one }

Michał - Pies załatwia się w domu March 11, 2012 at 5:55 am

Bardzo dobry wpis. Labradory są kochane, ale łatwo można je przekarmić, dlatego ostrożnie z dietą!

Reply

Leave a Comment

Previous post:

Next post: