Amstaff – 3 Klucze Do Wychowania Psa

by admin on March 20, 2012 · 1 comment

in Rasy Psów i Opis

5-Dniowy Bezpłatny Kurs Jak Wyeliminować 99% Problemów z Psem
  • Co zrobić, aby pies zaczął słuchać?
  • Dlaczego nieświadomie uczysz psa nieposłuszeństwa
  • Co zrobić, aby twój pies cię rozumiał?
Wpisz Imię i Email, Aby Otrzymać Bezpłatny Dostęp Do Kursu

jak wychować amstaffaW tym artykule wyjaśnię jak dokładnie należy szkolić psy typu Amstaff i rasy uznawane za potencjalnie groźne. Często słyszymy, że wychowanie takiego psa jest trudne, co jest oczywiście bzdurą pod warunkiem, że przestrzega się wytycznych. Reporterzy zrobili z tych zwierząt medialne show nadając tym pogodnym psom złą sławę.

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś psa i dopiero chcesz go posiąść koniecznie wybierz szczeniak od hodowcy. Najlepszą są psy rasowe, ponieważ jest spora szansa, że pies będzie wykazywał łagodne usposobienie po rodzicach.

PAMIĘTAJ: zwierzęta nie rodzą się zabójcami i w 99% przypadkach pogryzień winny jest właściciel.

Psy potencjalnie niebezpieczne tresuje się trochę inaczej niż inne rasy. Amstaffy są wyjątkowo silne, odważne i odczuwają ból w mniejszym stopniu od innych ras.

Z powodzeniem są szkolone przez wojsko, ponieważ uwielbiają się uczyć i są nieustraszone. GOPR wykorzystuje je wyciągania ludzi spod lawin. Ich niezwykły silny węch i odwaga sprawia, że idealnie nadają się do takich zadań.

Jeśli zdecydowałeś się na podobną rasę, otrzymasz teraz 3 ważne wskazówki jak wychowywać psa i szkolić go w domu.

  1. Nie prowokuj psa do ataku i niebezpiecznych zabaw

Szczeniaki uwielbiają zabawę i nic w tym dziwnego. Jednak nawet w młodym wieku nie wolno im pozwolić na gryzienie smyczy, czy przeciąganie sznurka. Wyrobienie złego nawyku grozi w przyszłości pogryzieniem.

Przenigdy nie należy prowokować ich do ataku przez zabawę, ponieważ w przyszłości zwierze może spróbować swoich sił. W tym wypadku rzadko, który właściciel może wygrać.

  1. Nigdy nie szczuj psa na inne osoby, czy zwierzęta

Niestety Amstaffy są kupowane przez nieodpowiednie osoby. Najczęściej zwierzęta kupują półgłówki, którzy chcą zaimponować innym. Znałem człowieka, który notorycznie szczuł buldoga. Zrozumiał swój błąd kiedy pewnego dnia pies postanowił się zbuntować….

….Musiał oddać psa do schroniska. Niestety kolejny dobry pies stracił rodzinę, bo właściciel jest głupi.

Jeśli wychowujesz psa w agresji musisz liczyć się z konsekwencjami. Silne rasy odczuwają frajdę, gdy mogą kogoś szturchnąć, czy przewrócić. Dlatego niepożądane zachowanie powinno być tępione, a nie wzmacniane.

  1. Pies nie powinien spać z dziećmi

Amstaff pomimo złej opinii jest bezpiecznym psem. Ma dużo energii, siły i czasami lubi coś zniszczyć. Jednak zawsze należy zachować rozwagę mając psa w domu.

Słyszałem o sytuacji w której kobieta zostawiła niemowlaka z dwoma dorosłymi psami w pokoju. Dziecko zaczęło płakać, a psy rozszarpały go na kawałki. Pies nie chciał zagryźć człowieka. Chciał go uciszyć. Dlatego jedyną winną osobą była nieodpowiedzialna właścicielka. Nie możesz bać swojego psa, ale musisz zachować zdrowy rozsądek i zawsze myśleć o konsekwencjach.

Szkolenie takich psów jest proste. Na stronie głównej znajdziesz wskazówki jak wytresować psa i wyeliminować większość niepowołanych zachowań. Zobaczysz co zrobić, gdy pies podgryza, skacze na ludzi, czy kopie dziury.

Zachęcam do komentowania artykułu.

 

Osoby, które tutaj weszły wpisały:

{ 1 comment… read it below or add one }

Marta November 11, 2012 at 8:56 pm

Mam do Pana prośbe nie wiem co sie dzieje z moim psem od jakiegos czasu potrafi sie rzucic na czlonka rodziny i ugryzc lub podczas glaskania zaczyna warczec uczymy psa ze nie wolno ale on swoje zachowanie powtarza , i jeszcze jedno wychodzac z domu do pracy takze rzuca sie na buy i gryzie nas po nogach co zrobic psa nie bijemy podnosimy jedynie glos ale to wszytsko na niego nie dziala prosze o pomoc

Reply

Leave a Comment

Previous post: