Pies Szczeka i Wyje – Jak Go Wyciszyć?

5-Dniowy Bezpłatny Kurs Jak Wyeliminować 99% Problemów z Psem
 • Co zrobić, aby pies zaczął słuchać?
 • Dlaczego nieświadomie uczysz psa nieposłuszeństwa
 • Co zrobić, aby twój pies cię rozumiał?
Wpisz Imię i Email, Aby Otrzymać Bezpłatny Dostęp Do Kursu

Jak Sprawić, Aby Twój Pies Nie Wył i Nie Szczekał?

Czy twój sąsiad ma już dosyć twojego psa? Czy zdarzają się sytuacje, że nie możesz już słuchać jak pies wyje i szczeka? Tutaj znajdziesz rozwiązanie swojego problemu. Dzięki zastosowaniu technik z tego kursu będziesz mógł wyeliminować nadmierne szczekanie. Na reszcie pies przestanie być problemem dla Ciebie, a twoi sąsiedzi będą Ci wdzięczni.

Zacznijmy od tego, że psy uwielbiają szczeka i ich szczeka jest jak najbardziej naturalne. My ludzie uwielbiamy mówić, a psy uwielbiają szczekać. Dlatego całkowite wyeliminowanie wycia i szczekania u psa jest niemożliwe. Tak samo jakbyś powiedział swojej teściowej, że od dziś ma nic nie mówić. Możesz co najwyżej ją uciszyć.

Nie zawsze szczekanie u psa jest wadą. Wyobraź sobie, że złodziej wchodzi na twoją posesję o 3 w nocy. Wtedy wycie i szczekanie psa może uratować twoją rodzinę przed kradzieżą. Dlatego ważne jest, aby pies szczekał w odpowiedniej sytuacji.

Jeżeli twój pies szczeka bez powodu i nadmiernie, musisz ustalić co jest przyczyną jego złego zachowana i zaplanować jego szkolenia w taki sposób, aby wyeliminować przyczynę, a nie objawy.

Wielu ludzi tutaj popełnia błąd. Tak samo lekarz popełnia błąd lecząc pacjenta z nadwagi, gdy przyczyną są zaburzenia hormonalne. Dopóki nie wyeliminuje się pierwotnego problemu, dopóty problem nie zniknie.

Powody Dla Których Twój Pies Szczeka

Jest kilka powodów dla których twój pies szczeka. Chcę, abyś wybrał i zdiagnozował przyczynę szczekania.

1.Pies próbuje zwrócić na siebie uwagę – chce uzyskać od Ciebie zainteresowanie

2.Szczeka, aby pokazać, że na tym terenie on jest szefem – np. wchodzi obca osoba na jego teren, więc naturalną reakcją psa jest szczekanie.

3.Niektóre rasy psów mają szczekanie i wycie zakorzenione w DNA. Tak jak wyżły gonią w lesie lisy, czy sarny tak naturalną potrzebą niektórych ras jest szczekanie i wycie.

4.Pies szczeka, aby powiadomić członków twojej rodziny o niebezpieczeństwie – mój amstaff jest cichy i spokojny. On nie warczy, ani nie szczeka. Jednak pewnego dnia próbowano mnie napaść i wtedy pies w swojej obronie (oraz przy okazji mojej) zacząć warczeć i szykować się do ataku. Dzięki niemu zachowałem zdrowie i pieniądze.

5.Pies szczeka na inne zwierzęta. Czasami jakieś zwierze może powodować u psa niewłaściwe zachowanie np. pies szczeka na kota.

6.Pies może wyć, gdy jest sam, albo jest odizolowany od członków rodziny np. został zamknięty w kojcu na zewnątrz.

7.Kiedy pies zostaje uwięziony np. zaczepisz psa o smycz i przywiążesz go do drzewa.

8.Bardzo ważna przyczyna: Wycie i szczekanie sprawia psu frajdę!

9.Pies może warczeć, lub szczekać, aby wyrazić dominację – czasami pies próbuje w taki sposób pokazać swoją pozycję alpha w stadzie.

10.Pies szczeka, lub wyje ponieważ nieświadomie pochwaliłeś takie zachowanie w przeszłości i nałożyłeś na niego kotwicę w postaci „szczekanie -> pochwała”

11.Pies szczeka i kopie, gdy mu się nudzi.

12.Pies szczeka, gdy w przeszłości nie miał styczności z innymi zwierzętami i nie jest dobrze socjalizowany.

13.Pies bywa uciążliwy, gdy chce twojej uwagi.

Często właściciel psa powtarza „on szczeka bez powodu”, w rzeczywistości pies ma powód. Pamiętaj o tym, że twój ukochany pies ma znacznie bardziej wyostrzony słuch, węch, wzrok niż Ty. Dlatego możesz nie zauważyć bodźca, który wywołuje i prowokuje u psa szczekanie.

Kiedy mamy wymienione przyczyny szczekania i wycia możemy przystąpić do eliminacji problemów. Pies uczy się podobnie jak małe dzieci. Kiedy pozwolisz psu na dziwne zachowania, wtedy pojawiają się problemy. Ja uwielbiam rasy potencjalnie niebezpieczne, bo przy odpowiednim prowadzeniu są bardziej bezpieczne niż jork. Moja córka wkłada ręce mojemu „mordercy” do pyska, a pies w ramach obrony ucieka. Wszystko zależy od zachowania. Nie ma psów złych, ale są źle prowadzone. Podobnie jak dzieci.

Wielu właścicieli nawet nie wie, że popełnia błąd w prowadzeniu zwierzaka. Wyobraź sobie sytuację, że pies szczeka. Właściciel, aby mieć święty spokój woła psa, głaszcze, aby wyciszyć psa. Z kolei w głowie zwierzaka właściciel daje mu pochwałę, więc później pies znów wyje i szczeka, gdy chce uzyskać uwagę.

2 ogromne błędy, które popełnia 99% właścicieli

1.Krzyczenie na psa kiedy wyje, lub szczeka – kiedy zachowujesz się w taki sposób tylko wzmacniasz jego negatywne zachowanie.

2.Przytulenie psa, czy głaskanie – uczysz psa w ten sposób, że robi dobrze i zachęcasz go do szczekania w przyszłości.

Poniżej przedstawiam rozwiązania na popularne problemy, które wywołują szczekanie.

pies szczeka, gdy słyszy telefon, lub dźwięk dzwonka.

Po pierwsze nigdy nie krzycz na psa. Pies zaczyna szczekać, bo właściciel uczy go szczekania (nawet o tym nie wie). Kiedy zadzwoni dzwonek, albo telefon ludzie wykonują jakąś akcję. Biegną, aby podnieść słuchawkę, albo idą do drzwi. Przez co pies się zachowuje się podobnie. Najlepszym rozwiązaniem jest usiąść na tyłku i nic nie robić, przez co zwierze przestanie być wrażliwe. Pozwól, że dam Tobie pracę domową.

Ćwiczenie: weź telefon i zadzwoń na własny numer, albo poproś kogoś z rodziny. Niech pies słyszy telefon i zacznie wyć. Ty w tym czasie nic nie rób. Powtarzaj te ćwiczenie przez kilka dni z z rzędu.
Zauważysz, że pies na początku będzie reagował, ale później przestanie.

Czasami pomaga zmiana rodzaju dzwonka, albo zmiana ustawienia głosu.

 

pies szczeka, gdy zostaje w domu sam

Zawsze doradzam kupować 2 psy, zamiast jednego. Wtedy mają towarzysza i zachowują się inaczej.
Jednak kiedy masz psa możesz walczyć z jego wyciem, gdy wychodzisz z domu. Niestety ten proces jest długotrwały.

Pamiętaj, że pies nie jest samotnikiem. Wywodzi się z rodziny wilków, które żyją na wolności w stadzie. Dlatego pies potrzebuje stada. Kiedy wychodzisz z domu i pies zostaje sam próbuje podkreślić swoje oburzenie, niepokój i frustrację przez nadmierne szczekanie, albo wycie.

Po pierwsze, aby wyeliminować problem musisz zostawiać psa samego w domu. Daj mu wodę do picia, jedzenie, zabawki, kojec i wyjdź z domu. Zostaw go samego, tak aby Ciebie nie słyszał. Jeżeli obawiasz się o szkody, musisz założyć mu kaganiec na pysk. Pies powyje i się uspokoi. Im więcej będzie zostawał sam tym będzie mniej problemów.

Drugą taktyką jest ignorowanie psa, gdy wracasz do domu. Problemem nie jest pies, a zachowanie przewodnika. Kiedy wracasz do domu pies chce przywitać Pana (w teorii). W rzeczywistości chce twojej uwagi. ZAWSZE należy wchodzić do domu i nie reagować na psa. Zero głaskania, wołania psa itd. Rozbierz się i 5 minut odczekaj. Dopiero później możesz przywitać psa. Z czasem twój pies nie będzie reagował jak wariat.

Teraz otrzymasz bardzo potężną technikę, którą sam stosowałem i wymaga ona trochę czasu. Jednak jest bardzo skuteczna. Musisz ukarać psa za jego złe zachowanie (TYLKO GO NIE BIJ). Musisz wytworzyć w głowie psa skojarzenie, że nie tolerujesz szczekania. Dlatego potrzeba trochę czasu na tą technikę. Ja działam tak. Kiedy pies wyje i szczeka w domu biorę spryskiwacz do wody (taki jaki mają fryzjerzy) i spryskuję psa wodą. Przez co uczę go, że tak nie wolno. Innym rozwiązaniem jest napełnić puszkę monetami i rzucić monety w jego kierunku, aby wydawały dźwięk. Ty w tym czasie zniknij z oczu psa. Dajesz mu w ten sposób negatywne skojarzenie. Kiedy pies jest cicho przez chwilę możesz go pochwalić i pogłaskać. Musisz powtarzać ten proces w kółko, aby pies otrzymał nowe skojarzenia.

pies szczeka, aby zdobyć twoją uwagę, lub chce coś od Ciebie.

Ten problem można bardzo szybko wyeliminować. Przyczyną niegrzecznego zachowania zwierzaka jest zła relacja pomiędzy właścicielem, a psem. Ludzie często traktują psy jak ludzi, przez co pies nabywa praw, których nie powinien mieć. Ja mam amstaffa i on zawsze wiedział kto jest samcem alpha. Nigdy nie je kiedy ja jem, nie śpi, ze mną w łóżku itd. Dlatego traktuj psa jak psa, a będzie dobrze. Masz go szanować, a on ma szanować Ciebie.

Są pewne słowa, które działają na psa. Kiedy pies próbuje na Ciebie skakać, albo wyje, aby złapać twoją uwagę powiedź głośno „źle”, lub „fee”. Te słowa powtarza zawsze, gdy pies robi coś źle. Kiedy pies się na chwilę uspokoi możesz dać mu psi przysmak, albo go pogłaskać (smakołyki używaj tylko na początku szkolenia, bo lepsze są pochwały słowne).

Drugim sposobem jest ignorowanie psa, gdy ten wyje, aby złapać twoją uwagę. Na początku będziesz irytował psa, ale z czasem będzie spokój.

pies szczeka na ludzi (kurierów, listonoszy)

Pamiętaj o tym, że twój zwierzak ma mocniejszy węch niż Ty. Taki listonosz, kurier przynosi bardzo wiele zapachów przez co pies odbiera go jako intruza. Kiedy listonosz odchodzi, pies dostaje nagrodę. Było szczekanie->listonosz uciekł ->nagroda. Dlatego trudno jest wyeliminować ten problem.

Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystać listonosza do zmiany zachowania psa. Listonosz powinien porozmawiać z Tobą, a czasami przynosić psu przysmaki. Po prostu zmienisz postrzeganie listonosza jako intruza w głowie psa.

Pamiętaj, że pies szczeka i trzeba eliminować te kotwice w głowie psa, za pomocą kary np. spryskanie psa wodą, albo komenda „źle”. Musisz pamiętać o tym i nie wzmacniać negatywnego zachowania psa, tylko je karać. To droga do posłusznego zwierzaka.

Osoby, które tutaj weszły wpisały:

3 thoughts on “Pies Szczeka i Wyje – Jak Go Wyciszyć?”

 1. Robercik says:

  mądrze prawisz gosciu, szacun ale z tym moim Kuflem nie jest tak latwo. Cztery lata ma ze shroniska wziety miesiac jest juz a sasiedzi juz kurwicy dostają

 2. Magdalena says:

  Witam jestem wlascicielka 18to miesiecznej wysterylizowanej suczki sznaucera. Nie jest z nami od poczatku przygarnelismy ja jak miala ok 6ciu miesiecy. Problem polega na tym ze mieszkamy w bloku i jak uslyszy na klatce schodowej cokolwiek to jest reakcja psa wrecz natychmiastowa najgorzej jest w nocy kiedy jrst cicho np ktos zbiera sie do pracy ok 5 rano cos uslyszy i stawia caly blok na nogi. Martwi mnie ta sytuacja bo na dole pod nami sasiedzi maja rocznego bobsa za sciana zreszta tez i jak szczeka w nocy to ich budzi chcialabym to jakos rozwiazac bo sama niechcialabym zeby jakis pies budzi moje dzieci. juz na psy szczekajace tak nie reaguje jak na jakies glosy tupot butow a i nie ma miwy zeby ktos wszedl do domu koszmar…….

 3. Anna says:

  Witam. Mamy 10 letniego welsh teriera. Siedzi sam w domu ok 8 godzin. W tym czasie szczeka i jest bardzo pobudzony, praktycznie przez całe 8 godzin. Kupiliśmy pana poradnik i próbowaliśmy, jak tylko mogliśmy. Nic. Mieszkamy w Norwegii i wyrzucono nas z mieszkania przez to. Teraz 3 dzień w nowym mieszkaniu i pierwsza skarga. Kupiliśmy Adaptil, nic. Zaraz chcę kupić obrożę cytrynową- co pan o tym myśli? Pies jest bardzo mądry i jak widzę jak szybko się uczy różnych rzeczy to nie wiem, co źle robimy. Odkąd zamieszkaliśmy w Norwegii to zaczął jeszcze załatwiać się w domu, gdy jest sam. Jeszcze mi chodzi po głowie, że pana tu ściągniemy, żeby go pan wychował. Proszę o jakąś poradę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.