Pies Skacze Na Ludzi? – Wyeliminuj Problem

5-Dniowy Bezpłatny Kurs Jak Wyeliminować 99% Problemów z Psem
 • Co zrobić, aby pies zaczął słuchać?
 • Dlaczego nieświadomie uczysz psa nieposłuszeństwa
 • Co zrobić, aby twój pies cię rozumiał?
Wpisz Imię i Email, Aby Otrzymać Bezpłatny Dostęp Do Kursu

Co Zrobić, Gdy Pies Skacze Na Ludzi?

Skaczący i brudzący pies jest najlepszym przykładem braku posłuszeństwa. Skakanie przez psa jest przez wiele osób odbierane jako próba ataku.

Początkowo wszystko zaczyna się jako niewinna szczenięca zabawa,a le po pewnym czasie zaczyna stawać się męczącym nawykiem psa, który może stać się niezwykle trudnym do naprawienia.

Jeśli sam nie możesz znieść tego irytującego nawyku, w czasie gdy pies po Tobie skacze, to wyobraź sobie jak musza się czuć osoby które przychodzą do Twojego domu?

Skakanie psa jest denerwujące:

Często zdarza się, że ledwo przekroczysz próg domu, a pies po Tobie skacze, albo po Twoim świeżo upranym praniu.

Skakanie psa jest niebezpieczne:

Każde małe dziecko lub starsza osoba, która przechodzi prze próg Twojego domu może zostać narażona na kontakt z Twoim psem. W zależności od wielkości psa, ktoś może być w poważnym niebezpieczeństwie ataku psa.

Dlaczego psy skaczą po ludziach?

1. Ekscytacja!… Psy chcą pokazać, że cieszą się z Twojego przybycia.

2. Twój pies szuka Twojego zainteresowania, prawdopodobnie w przeszłości został za to nagrodzony.

3. Pies może również pokazywać swoją dominację nad gośćmi którzy przychodzą do Twojego domu.

Ogólne wskazówki dotyczące tego co robić aby skorygować te niebezpieczne zachowanie u psa:

Zawsze pamiętaj, że Twój pies nie rozumie, że takie zachowanie jest “niewłaściwe”. Do Ciebie należy karcenie psa za takie zachowanie.

Zacznij działać, tak wcześnie jak to możliwe. Jest to znacznie łatwiej uniknąć problemów z zachowaniem psa niż w korygowania zakorzenionych już nawyków.

Karanie lub uderzanie psa po prostu nie ma sensu i nigdy nie będzie działać. Twoim celem jest taka komunikacja z psem, aby wyraźnie dać mu do zrozumienia, ze skakanie na ludzi jest złym zachowaniem i nie tolerujesz tego.

Nigdy nie nagradzaj psa, który skacze na ludzi. W jaki sposób popełniasz ten błąd? Dajesz mu do zrozumienia że on przyciąga Twoją uwagę. Nagrodzone zachowanie jest wzmacniane mocniejszym akcentowaniem zachowania, co oznacza, że stanie się bardziej powszechne.

Musisz wysłać spójny przekaz do swojego psa w każdych okolicznościach. To bardzo proste, a dzięki temu wyeliminujesz wszelkie niejasności jakie występują na linii relacji TY – Pies

Każdy kto ma kontakt z skaczącym psem musi mu uświadamiać, że robi źle. Nie ma sensu krzyczeć na psa, kiedy wskakuje na każdego gościa.

Nie dawaj psu, tego czego on chce (chce Twojej uwagi) za każdym razem kiedy podskakuje. Zauważysz że z czasem te zachowanie zaniknie u psa.

Jak sprawić aby pies przestał skakać?

W zależności na jakim etapie jesteś z tym problemem, wystarczy ze wykorzystasz co tutaj napisałem. W większości przypadków widać pozytywne rezultaty już w ciągu kilku dni. To są moje ulubione metody, których z powodzeniem używam do zatrzymania tego niepożądanego zachowania u psów:

Kiedy widzisz, że Twój pies jest gotowy do skocznia na Ciebie, odwróć swoje ciało z dala od niego. W ten sposób pies zacznie poczuwać tęsknotę do Ciebie. Nawet jeśli tego nie zrobi to przynajmniej dasz mu do zrozumienia ze będzie odrzucony od Ciebie. Podczas wykonywania tego procesu nie podejmuj najmniejszego kontaktu wzrokowego ze swoim psem. Ignoruj ​​psa i uświadom mu, że gdy skacze czy to na Ciebie, czy gościa nie ma Twojej aprobaty..

Gdy Twój pies uspokoił swoje zachowanie i przestaje skakać, postaraj się następnie zainicjować jakiś kontakt z nim. Następnie schyl się w kierunku psa i odchyl jego ucho i pochwal go za te zachowanie. Jeśli Twoja zachowanie będzie zawsze takie spójne i konsekwentne pies nauczy się ze lepiej jest stać i nic nie robić a też zostanie pochwalony, dla niego to po prostu lepsza alternatywa!

Kolejna metoda jest jedną z tych jakie lubię stosować. W sytuacji, gdy pies jest pobudliwy i podatny na skoki w górę, wydaj mu komendę aby zrobił coś innego. zamiast takim przypadku najczęściej wykonuję komendę „siad”. Ta metoda nazywa się alternatywną, daję psu inne zadanie angażując go zamiast jakąś czynność.

Więc zamiast skakania jak wariaci, moje psy siedzą cierpliwie czekając moją uwagę (która zawsze wynagrodzi ich, to bardzo ważne!). To posłuszeństwo wykorzystuję do swoich psów i Ty też możesz to wykorzystywać w moim poradniku jak poprawnie wychować psa.Kliknij TUTAJ

Wielu trenerów psów używa i poleca do korygowania takich problematycznych zachowań psa specjalnym kołnierzem, ze smyczy. Technika ta jest najbardziej odpowiednia dla większych ras psów o znacznie silniejszej woli, jak owczarki niemieckie i rottweilery. Najważniejsze jest, aby opuścić kołnierz choćby na chwilę. Lepiej jest w tym momencie trzymać psa na krótkiej smyczy. W chwili kiedy pies będzie chciał na kogoś skoczyć natychmiast szarpnij smycz na dół. Ten manewr z Twojej strony utworzy negatywne skojarzenia dla Twojego psa. Mówi się powtórzyć korekty że psy używać między sobą. Nigdy nie należy ciągnąć na smyczy przez ponad sekundę lub dwie, a nie zranić psa. Kiedy zastosujesz ten trick uważaj aby nie za mocno wiązać smyczy na szyi psa. Twój pies będzie uczyć się bardzo szybko dzięki tej technice Gdy znów zacznie skakać na ludzi, przypomni sobie że będzie to dla niego nieprzyjemne doświadczenie. Wierzę, że jest to skrajny sposób i uważam, że tylko w ostateczności należy go stosować dla psa, który zwykle zrywa się niebezpiecznie na ludzi.

Dobrą rzeczą na radzenie sobie z tymi problemami u psów jest to, że są one zazwyczaj łatwe do naprawienia. Bądź do końca zdeterminowany, aby rozwiązać ten problem i postępuj zgodnie z powyższymi technikami szkolenia. A w konsekwencji powinieneś być na dobrej drodze w wychowaniu swojego psa.

Osoby, które tutaj weszły wpisały:

3 thoughts on “Pies Skacze Na Ludzi? – Wyeliminuj Problem”

 1. Asia says:

  A co w momencie gdy chce oduczyc psa skakania na ludzi ale kiedy się z nim bawię to nie uważam aby to było cos złego. Czy pies może to jakoś zrozumieć i mozna to rozgraniczyć czy skakaniu trzeba mówić “nie” w każdej sytuacji?

  1. Iza says:

   nauczyć komendy hop w zabawie 😀

 2. magda says:

  Postanowilam skorygować skakanie u spaniela mojej babci no i udało się osiągnąć dosyć smieszna sytuacje bo pies jak mnie widzi to ucieka i wskakuje na swoja sofke i tAm czeka grzecznie co prawda ogon mu lata i przestepuje z łapy na łapę ale wie ze tylko tak zostanie poglaskany i akceptowane bedzie jego wejscie do pokoju gdzie jestem inaczej czeka go ignorowanie jego obecnosci przez cały pobyt. Pies jednak zachowuje się tak tylko w stosunku do mnie. Po innych dalej skacze.może pokaże innym jak się zachować i tez poskutkuje?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.