Pies Sika W Domu – Jak Temu Zapobiec?

by admin on December 20, 2011 · 5 comments

in Problemy z Psem

5-Dniowy Bezpłatny Kurs Jak Wyeliminować 99% Problemów z Psem
  • Co zrobić, aby pies zaczął słuchać?
  • Dlaczego nieświadomie uczysz psa nieposłuszeństwa
  • Co zrobić, aby twój pies cię rozumiał?
Wpisz Imię i Email, Aby Otrzymać Bezpłatny Dostęp Do Kursu

Pies Sika W Domu – Jak Temu Zapobiec?

Oj załatwianie w domu jest istną zmorą. Pamiętam ile się namęczyłem zanim poznałem metodę, która pozwala oduczyć psa takich rzeczy. Wstawałem rano i musiałem uważać na miny. Rodzina dostawała szału. Wcale im się nie dziwię, bo ja też!

Oczywiście najtrudniej jest oduczyć szczeniaka, który powinien załatwiać się co 40-50min. Jego pęcherz jest mały, więc nie ma się co dziwić. Małe dzieci też często oddają stolec, czy sikają. Dorosły pies może załatwiać się tylko 3 razy dziennie.

Jak W Prostych Krokach Wyeliminować Załatwianie Się Psa W Domu?

Zacznijmy od wyeliminowania podstawowych błędów. Pies sika, gdy ma czym. Tak samo robi kupę, gdy ma czym. Już 2 godziny przed spaniem nie dawaj mu jedzenia, ani wody. Jak widzisz, że pies ma potrzebę możesz dać mu polizać kostki lodu. Uwierz mi psu się nic nie stanie, gdy w ciągu dnia jadł i pił normalnie.

Drugim ważnym elementem jest wychodzeniem z psem na spacer po posiłku. Większość psów 15min po posiłku musi się załatwić. Dlatego dobrze iść z psem na spacer. Jak pies nie zrobi potrzeby pójdź z nim za 1h, tak długo aż zrobi.

Ważny jest rytuał chodzenia na spacer. Trzeba chodzić w to samo miejsce, tą samą drogą i najlepiej tak, aby nic go nie rozpraszało. Gdy pies się załatwi koniecznie go pochwal i zostań z nim jeszcze na chwile na zewnątrz. Jak nie zostaniesz na zewnątrz pies nauczy się trzymać i zrobić po wejściu do domu. Przedstawiony rytuał jest niezwykle ważny! Pies, gdy czuje swoje poprzednie odchody szybciej się wypróżnia.

Jak pies załatwia się w domu kup w sklepie zoologicznym neutralizator, ponieważ pies jak poczuje swoje poprzednie odchody będzie robił znów w tym samym miejscu.

Jeśli masz dorosłego psa i problemy zaczęły się teraz są dwie możliwości:
1) w domu był inny obcy pies – naturalną reakcją jest zaznaczanie terytorium
2) pies może mieć problemy żołądkowo-jelitowe i powinieneś iść do lekarza.

Większość psów po prostu wyrasta z załatwiania się w domu.

Jeżeli chcesz więcej informacji o tym jak nauczyć psa posłuszeństwa wejdź tutaj

Osoby, które tutaj weszły wpisały:

{ 5 comments… read them below or add one }

Leave a Comment

Next post: