Pies Przewraca Kubły i Kradnie – Co Robić?

5-Dniowy Bezpłatny Kurs Jak Wyeliminować 99% Problemów z Psem
  • Co zrobić, aby pies zaczął słuchać?
  • Dlaczego nieświadomie uczysz psa nieposłuszeństwa
  • Co zrobić, aby twój pies cię rozumiał?
Wpisz Imię i Email, Aby Otrzymać Bezpłatny Dostęp Do Kursu

pies wysypuje śmieciJak Się Zachować Kiedy Pies Przewraca Kontener Na Śmieci

Wszystkie psy to robią na pewnym etapie swojego rozwoju – czy to jest przewracanie koszy na śmieci, kradzieże śmieci, żebractwo, kradzież przedmiotów z całego domu, a nawet wyrywanie rzeczy z rąk….pamiętaj pies sobie sam z tym nie pomoże…
Ważne jest, aby uznać, że jest to zupełnie naturalne zachowanie psa – psy są bardzo oportunistycznymi zwierzętami i czasem idą do celu tylnymi drzwiami.. To nie znaczy, że musimy po prostu zaakceptować problem kradzieży. Istnieje wiele strategii jakie możemy podjąć, aby zapobiec historią kradzieży lub możemy sprostować istniejący problem kradzieży.

Oprócz kradzieży żywności co jest bardzo irytujące i frustrujące dla Ciebie, dla rozwoju psa jest to również niekorzystne. Tak zachowujący się pies jest potencjalnie bardzo niebezpieczny np. wtedy gdy pies zacznie wyrywać nam z rąk jakiś ostry przedmiot. Nie wspominając już o tym jakie zagrożenie niesie to dla małych dzieci.

Dlaczego nasze psy kradną?

Istnieje wiele powodów, dlaczego Twój pies może być zmuszany do kradzieży żywności i innych artykułów gospodarstwa domowego. Spójrz na tą listę w celu ustalenia konkretnych przyczyny takiego zachowania się psa.

Kradzież żywności i innych przedmiotów jest samo satysfakcjonującym zachowaniem psa. Oznacza to, że gdy pies kradnie stanowi to dla psa coś przyjemnego. To może być w przypadku gdy pies cos Ci kradnie szukając zainteresowania z Twojej strony. To jest zła sytuacja dla nas właścicieli psów, ponieważ zachowanie złodzieja jest nagradzane, a więc wzmocnione każdym razem, gdy pies kradnie. Oznacza to, że jest wysoce prawdopodobne iż te zachowanie będzie się powtarzać i co gorsza będzie jeszcze gorzej w przyszłości.

Niektóre psy ukraść artykuły żywnościowe tylko dlatego, że nie wiedzą jak mają postępować- nigdy nie zostały właściwie nauczone, że to jest niewłaściwe zachowanie.

Kradzież może być objawem lęku separacyjnego u psów. Psy często kradną rzeczy takie jak skarpetki lub buty, których jest zapach właściciela za którym tęsknią.

Wiele psów używać tych złodziejskich taktyk jako techniki zwracania Twoje uwagi.. Uczą się, że jak tylko podniosą buta lub z poduszką to zostanie Ci tylko uganiać się za nimi a to dla psa jest idealną zabawą!!

Jeśli nie pozostawisz smacznych do gryzienia zabawek wokół Twojego psa jest bardzo prawdopodobne, że pies znajdzie sobie coś innego do gryzienia – jak drogi dywan.

Oczywiście, jeśli pies jest głodny jest o wiele bardziej prawdopodobne w pochłanianiu odpadków z kosza na śmieci, gryzienia stołów czy krzeseł.

Brak odpowiedniego wyszkolenia posłuszeństwa może prowadzić do tego typu zachowań. Twój pies nie może Cię nie szanować lub może widzieć siebie jako byt nad Tobą w hierarchii rodzinnej. Oznacza to, że będzie czuć się swobodnie, a nawet będzie rościć sobie prawo do ustanowienia domu jako własności.

Nuda i brak ruchu może prowadzić do kradzieży, a także wiele innych problemów z zachowaniem.

Szczeniaka jest jeszcze łatwej nauczyć właściwej postawy względem sprzętów gospodarstwa domowego nie jest wyposażony by pragnąć niebezpiecznych przedmiotów do żucia.

Co możemy zrobić aby zatrzymać kradzieże psa!

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i prawdopodobnie będzie potrzebne wykorzystanie więcej niż jednej metody. Co musisz zrobić, to określić przyczynę zwyczaju kradzieży i potem wymyślić plan działania, aby powstrzymać psa.

Oto kilka ogólnych wskazówek, które pomogą zatrzymać kradzieże i inne tego typu zachowania. Możesz wykorzystać te metody pracy już teraz:

Trzymaj żywność i inne przedmioty poza zasięgiem psa – zapobieganie jest zawsze najlepszym rozwiązaniem w szkolenia. Wiąże się to z pozbywaniem się ruchomych przedmiotów z zasięgu psa z ławek, stołów, krzeseł. To samo dotyczy kosza na śmieci.

Nadzór jest kluczem do korygowania psa przed złodziejstwem. Kiedy jesteś obecny można podać psu natychmiast informacje zwrotne dotyczące jego zachowania. Obejmuje to zarówno pozytywne jak i negatywne wzmacnianie zachowań psa.

Tylko nigdy nie karm psa z jego miski, nie może pies również traktować tego jako nagroda podczas szkolenia posłuszeństwa. Ważne abyś nigdy nie dawał psy jedzenia jako zabawki daj mu zawsze całość karmy do miski w czasie przygotowania jedzenia daj mu jakąś zabawkę do gryzienia. Ważne aby to nigdy nie było jedzenie.

Zapewnij psu mnóstwo stymulacji fizycznej i psychicznej przez cały dzień. Mogą to być długie spacery na smyczy, gry, zabawy w chowanego, a niektóre z tych zabaw są idealne do tego celu. Zabawy takie również służą posłuszeństwu.

Nigdy nie próbuj krzyczeć, uderzać lub zwracać w ten sposób uwagi na psa, gdy kradnie. Ponieważ taką postawą tylko wzmocnisz negatywnie jego zachowanie.

Zawsze nagradzaj pożądane zachowanie. Jeśli Twój pies siedzi spokojnie na legowisku podczas przygotowywania kolacji chwal i nagradzaj go przysmakiem. To jest naprawdę ćwiczenie posłuszeństwa więc jest nawet pożądane aby to wynagrodzić. Kiedy pies jest nagradzany, to zachowanie jest wzmocnione i prawdopodobnie taki stan utrzyma się w przyszłości.

Sprawdzone strategie które zatrzymają kradzieże psa.

W zależności od konkretnego problemu kradzieży można wybrać jedną lub więcej z następujących metod, aby zaradzić w tym problemie. Polecam jednak dalsze wdrażanie ogólnych zasad wymienionych powyżej, a następnie dodaj jedną lub więcej ze strategii wymienionych poniżej. Powodzenia – Jestem pewien, że Ci się uda.

Trening posłuszeństwa jest tutaj kluczem do zapobiegania i rozwiązywania większości problemów zachowania psa – w tym w przeciwdziałaniu kradzieżom inne zachowaniom złodziejskim. Podstawowe szkolenie posłuszeństwa będzie również opierać się na szacunku i zacieśnienia więzi Ciebie i Twojego psa. Więc wypróbuj moich technik w celu wyeliminowania kradzieży i zmuszenia psa do posłuszeństwa.

Ustaw “pułapkę” dla psa. Ta metoda jest tak zaprojektowane, że pies uczy się kojarzyć kradzież z nieprzyjemnym skutkiem (jednak rzecz jasna nie będzie to dla niego okrutne czy bolesne). Ta metoda działa najlepiej dla psów, które w szczególności kradną z jednego miejsca – takie jak stolik do kawy. Można to osiągnąć poprzez następujące strategie:

Umieść pyszne mięso na stole kuchennym. Zawiąż jakiś kabel do mięsa i na drugim końcu zwiąż puste puszki wypełnione kamieniami. Gdy pies spróbuje złapać mięso dostanie przykrą niespodziankę, gdy puszki spadną na ziemię. Idealnie będzie jeśli będziesz świadkiem tego co się stało. Należy natychmiast powiedzieć „źle”. Ważne aby to powiedzieć niskim tonem głosu

Można również kupić w tym celu saszetkę karmy w sklepie dla zwierząt. Włóż trochę tego płynu na “przynętę” ale tylko trochę można właściwie całość tylko wysmarować tym sosem i czekaj na swojego psa, aby spróbował to ukraść. Chodzi o to, że karma ta stanie się nieatrakcyjna dla psa ponieważ kradzież nie przyniesie żadnego efektu. W saszetce będzie tylko namiastka karmy.

Inną metodą jakiej używałem z powodzeniem wiąże się z użyciem pistoletu na wodę. Ta metoda wymaga, aby szpiegować swojego psa, a następnie dostarczyć nieprzyjemnych konsekwencji na każdą kradzież – ważne aby negatywne wzmocnienie było natychmiastowe. Więc jeśli zobaczysz że pies coś Ci kradnie weź pistolet na wodę i polej go wodą mówiąc nisko NIE. Ważne aby to nie było za bardzo agresywne a jednocześnie pamiętaj o tym aby polać psa przed wybrykiem

Staraj się te metody wykorzystywać jak najczęściej aby to weszło w nawyk psu. Dzięki stosowaniu tych metod pies nauczy się co mu wolno a czego nie.

Osoby, które tutaj weszły wpisały:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.