Pies Gryzie – Jak Wyeliminować Gryzienie?

5-Dniowy Bezpłatny Kurs Jak Wyeliminować 99% Problemów z Psem
  • Co zrobić, aby pies zaczął słuchać?
  • Dlaczego nieświadomie uczysz psa nieposłuszeństwa
  • Co zrobić, aby twój pies cię rozumiał?
Wpisz Imię i Email, Aby Otrzymać Bezpłatny Dostęp Do Kursu

Jak Wyeliminować Gryzienie?

Wracasz do domu, a tam wszystko leży na podłodze. Kwiatki wykopane z doniczek, meble pogryzione, drzwi obgryzione, buty na pół zniszczone…ałć to boli. Wielu właścicieli czworonogów ma z tym problem.

Pamiętaj, że jeżeli masz szczeniaka, albo bardzo młodego psa, jego gryzienie jest naturalne i w większości przypadków przechodzi. Małe dzieci również gryzą. Ten problem związany jest z ząbkowaniem i przechodzi samoczynnie.

Kiedy kupiłem własnego psa psa był jak mały żywy aligator. Gryz meble, tapczan, buty i wszystko co spotkał na drodze. Później mu przeszło.

Dobra wiadomość jest taka, że większość szczeniąt można oduczyć gryzienia i zminimalizować problem do minimum. Im szybciej zaczniesz przestrzegać rad poniżej, tym szybciej skończą się problemy z psem.

Jak zatrzymać gryzienie?

Po pierwsze dobrze jeżeli pies ma towarzysza, czyli drugiego psa. Wtedy nie ma czasu na głupoty.

Po drugie nigdy nie bij psa w pysk. To nie działa! Kiedy uderzasz psa w pysk uczysz go 2 negatywnych wzorców. Pies może pomyśleć, że się z nim bawisz i gryźć dalej, lub będzie się Ciebie bał. W późniejszym wieku możesz sprowokować psa w taki sposób do ataku.

Wielu właścicieli popełnia błąd ucząc psa gryzienia. Widzę to, na różnego rodzaju szkoleniach dla psów. Właściciel bierze smycz, albo linę wkłada psu do pyska i zaczyna się z nim przeciągać. Taka zabawa jest bardzo niebezpieczna. Uczysz psa, że ma gryźć, a przy okazji narażasz siebie na atak w przyszłości. Dla psa taka zabawa jest próbą sił. W pewnym momencie może poczuć przewagę i dojdzie do ataku. NIGDY tego nie rób!

W treningu psa ważna jest rodzina. Nie ważne czego chcesz nauczyć, lub oduczyć psa, najbliższa rodzina musi przestrzegać tych samych zasad co Ty. Najlepiej jest wyedukować innych członków rodziny. Wiem, że to bywa bardzo trudne, ale jest konieczne.

Innym powodem dla którego pies gryzie, może być próba sił. Psy często próbują swoich właścicieli, czy mają nad nimi władzę. Kiedy szczeniak próbuje wplątać Cię w zabawę i gryzie, od razu przerwij. Ty jesteś dominującym samcem i musisz się tego trzymać.

Kiedy pies zaczyna Ciebie gryźć, co jest szczególnie niebezpieczne, przenieść gryzienie z siebie na zabawkę (bez gwizdka), lub rzuć psu kość. Nigdy nie kupuj psu zabawek, które piszczą, bo one ogłupiają. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystywanie komendy „źle”. Gdy pies zaczyna podgryzać właściciela należy powiedzieć głośno „źle” i rzucić psu kość.

Jest jeszcze jedna bardzo dobra technika, którą uwielbiam. Kiedy pies zaczyna gryźć twoją rękę w formie zabawy krzyknij bardzo głośno „ałłłł”. Pies wtedy puści i przestanie się z Tobą bawić. To zawsze bardzo dobrze działa i pies przestaje.

Kolejną bardzo dobrą metodą, którą możesz stosować u szczeniaków jest wsadzenie kciuka pod język psa a palca wskazującego poniżej jego brody. Przytrzymaj psa w taki sposób przez około 10 sekund i pies powinien odpuścić. Nie ściskaj psa zbyt mocno, on ma poczuć dyskomfort, a nie ból.

Inną metodą jest użycie rękawic i płynu na odstraszanie psa. Te płyny są najczęściej bardzo niesmaczne. Należy spryskać rękawice płynem i kiedy pies zaczyna Ciebie podgryzać zasmakuje straszaka. Dzięki temu skojarzy, że ugryzienie= niedobry smak.

Jeszcze bardzo dobrą metodą jest korzystanie z puszki wypełnionej monetami. Kiedy pies zaczyna Ciebie podgryzać możesz wydać komendę „źle” i zacząć trząś puszką w której są monety, lub kamienie. Psy nie lubią hałasu grzechotania.

Jeżeli pies przejawia agresję należy udać się do specjalisty.

Pamiętaj, że w tym przypadku ważne jest, aby zarówno Ty jak i twoja rodzina przestrzegaliście tych zasad zawsze!

Jest jeszcze inna bardzo dobra metoda i możesz poznać ją tutaj

Osoby, które tutaj weszły wpisały:

2 thoughts on “Pies Gryzie – Jak Wyeliminować Gryzienie?”

  1. Karol says:

    Dziękuje za te informacje. Na reszcie znalazłem wszystko czego szukałem. Moja sunia ma 4 miesiące i okropnie gryzie wszystko co spotka na drodze. Twoje metody bardzo dobrze działają.

  2. ola says:

    co robic gdy pies skacze i gryzie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.